הרשתות החברתיות מלאות במידע ותכנים, לכל מותג וחברה הפועלים ברשת החברתית ישנם מתחרים אשר מבצעים פעולות דומות, ונמצאים באותן הרשתות. ה”מלחמה” על הלייקים, התגובות ותנועת הקהל מגיעה משילוב של דברים רבים – ביניהם ובראשם המותג עצמו, פעילות שיווקית, תכנים מוצלחים ועוד.

איך להגדיל את הקהל העוקבים ברשת החברתית

אנו בחברת Connvisor Digital  מבינים כי הדבר החשוב ביותר הוא גידול המותג, אמינות ופעילות שיווקית איכותית שתניב ערך לכם ולקהל הלקוחות שלכם ולכן – ליקטנו מספר עצות וטיפים מומלצים שיש לקחת בחשבון במסגרת הפעילות השיווקית ברשתות החברתיות.

mobile apps concept

 הכרת הרשתות החברתיות והכרת ההבדלים ביניהן

Facebook, Instagram,  Twitter, Pinterest, Outbrain , Tumblr ורשתות חברתיות נוספות פועלות כל אחת בצורה שונה, עם חוקים ונהלים שונים. לפני תחילת עבודה שיווקית עליכם לקרוא, ללמוד ולהבין את הבסיס של כל אחת מהרשתות:

  • איפה נהוג לפרסם רק תמונות?
  • האם יש הגבלה של טקסט בפוסט?
  • איפה יש דגש על תוכן?

לאחר לימוד של כל אחת מהפלטפורמות, דאגו לייצר חומרים שיווקים איכותיים המתאימים (בגודל התמונה ובמסרים היוצאים ממנה) לכל רשת חברתית.

לימדו מהמתחרים שלכם

אין הכוונה להעתקה או לשכפול כמובן. אך יש לבחון, לקבל השראה, ללמוד ולהשכיל מפעילות שיווקית חיובית וכמו כן שלילית של המותגים המתחרים. ניתן ללמוד ולראות את דרך התגובה והפניה ללקוחות, את התכנים אשר מגדילים אינטרקציה של הלקוחות, התמונות שמקבלות הכי הרבה “לייקים” ואהדה ועוד.

לפנות ללקוח באמצעות שיתוף ונתינת ערך

תוכן, מידע, הנאה, עניין, ערך מוסף- כל אלו הם הבסיס ליצירת קהל תומך והגדלת המותג. ברגע שניתן לקהל העוקבים סיבה הם יבחרו להישאר, לשתף ולצרף אחרים.

עידודי מכירה הם דבר חיובי, חיוני אך יש לשים לב שאין הם הופכים לפוקוס העיקרי ובכך מאבדים את הקהל בעקבות תחושה של מכירתיות יתר.

תגובות, מענה ושירות לקוחות איכותי

חשיבות עיקרית ומירבית יש לשירות לקוחות ומענה לקהל, פעילות טובה בתחום זה יכולה להניב לקוחות קבועים, אהדה מתמשכת ולהגביר את חוזק המותג הנתפס בעיני הלקוחות. חשוב לשים לב ששירות הלקוחות יהיה במענה מהיר ובעל שפה נאותה.

יש לשים לב שהמענה יהיה עיקבי; הן בצורת המענה והמלל בו מגיבים והן בתכיפות המענה (חשיבות גדולה ויתרון מובהק במענה מקצועי, מהיר ואישי.)

קידום ממומן כאקט שיווקי חיוני אך לא היחיד

יש לפעול באמצעות קמפיינים וקידום ממומן בכדי להגדיל את נוכחות המותג – אך לשים לב שאין זה הופך להיות האפיק היחידי והמרכזי ושאין מבזבזים על מימון השיווק יותר (או קרוב) לגובה ההכנסות. בנושא זה אנו ממליצים להתייעץ עם מומחים.

יש לשלב תוכן איכותי, מסרים נעימים וקידום ממומן בתמהיל אחד בכדי ליצור ללקוח חווית קניה מהנה ולהוביל אותו ל”יעד” באופן כנה.

תגרמו לקהל שלכם להרגיש מיוחד, אקסקלוסיבי

בני אדם אוהבים להרגיש מיוחדים! הצעות יחודיות לחברי רשת חברתית, ללקוחות VIP ועוד, יכולי להוות בסיס ליצירת מאגר לקוחות נרחב – אליו אנשים ירצו להצטרף בכדי לזכות ולהיות חלק מהמעגל האקסקלוסיבי.

יצירת מעגל לקוחות רחב וקבוע הוא הבסיס להתרחבות בהרבה מובנים – הן מפה לאוזן ובמודעות למותג, הן בקידום ממומן ובדרכים נוספות רבות ויש לקחת נושא זה ברצינות ולפעול להשיגו.

הציבו לעצמכם יעדים הגיוניים ואפשריים

יעדים מאתגרים, כאלו שתצטרכו לעבוד בשבילם אך הם ברי השגה – יהיו היעדים היעילים ביותר בשבילכם. הציבו יעדים אישיים ומקצועיים בחלוקה המתאימה לכם ובחנו את פעולכם בסוף כל תקופה, כך שתוכלו לבחון מה ואיך לשפר- לקראת התקופה הבאה:

  • יעדים שבועיים – כל סופ”ש בחינת פעילות בשבוע האחרון ומטלות לשבוע הבא
  • יעדים חודשיים – כל סוף חודש בחינת פעילות בחודש האחרון ומטלות לחודש הבא
  • יעדים דו שנתיים – כל חצי שנה, בחינת פעילות שבוצעה בחצי שנה האחרונה, יעדים שהושגו והתאמה של היעדים לחצי שנה הבאה בכדי להגיע ליעד השנתי
  •  יעדים שנתיים – בחינת הפעילות בשנה שחלפה ויצירת יעדים ריאליים וברי השגה לשנה שתגיע

תהיו יצירתיים

יצירתיות היא המהות, הבסיס והאהבה לעולמות השיווק, במידה ותפעלו כך- ניתן יהיה להגיע לתוצאות נפלאות!

יצירתיות היא זו שיכולה להבדיל אתכם מפני אחרים, להפוך אתכם למותג הבולט בשוק, להגדיל את ה”שיח” על המותג ולהוות מקפצה למדרגה הבאה, לגידול ולהתרחבות.

חוץ מזה, להיות יצירתי – זה כיף! זה מוסיף אנרגיה, עניין והנאה מכל התהליך. נסו את זה בבית!