תוכן ממשיך להיות אחד האספקטים החשובים ביותר בתחום של שיווק אונליין, שיטות שיווק באמצעות תוכן משתנות בקצב מסחרר – היום, עסקים מצליחים הם אלו המבינים את התזוזות הדינמיות ומפתחים אסטרטגיה אשר לוקחת בחשבון שינויים חדשים.

שישה טיפים עבור שיווק תוכן

שיווק תוכן היום משמעותי יותר מאי פעם, וחברות המשקיעות רבות בכך רואות החזרים גדולים. החדשות הטובות הן שללא קשר לגודל החברה שלך ולמשאבייך הזמינים, ישנן אסטרטגיות ייעודיות המתאימות לך. שיווק תוכן יכול להתאים לקנה מידה של הצרכים שלך ולאופציות הקיימות עבור כל רמה של תקציב.

על מנת להפוך את השנה הזו שלך למצליחה ביותר בהיבט של שיווק תוכן, להלן שישה טיפים בעלי ערך. מצא דרך לשלב אותם באסטרטגיה שלך וגלה מדוע כל כך הרבה חברות מצליחות מצביעות על שיווק תוכן כאזור הרווחי ביותר בעסקים שלהן.

1. השקע בתוכן ויזואלי

אנחנו חיים בעולם ויזואלי. כשמדובר על שיווק תוכן זה נוח מאוד. הטכנולוגיה הדיגיטלית מתפתחת בקצב מהיר ומעניקה למשווקים את ההזדמנות לספר את סיפורם דרך השימוש בסרטונים, ייצוגים גרפיים של נתונים, ותמונות מושכות. בשל העובדה כי 94 אחוזים מהתוכן המכיל אלמנטים ויזואליים מקבל יותר צפיות מתוכן טקסטואלי, אתה חייב לכוון לשילוב אלמנטים ויזואליים בכל פוסט, מאמר או ציוץ שאתה מפיק.

2. השתמש בפיצול בדיקות A/B

בשנת 2016 אנשים בוחנים כל דבר. תוכנות בדיקה רבות צצו בשוק ומאפשרות למשווקים ולבעלי עסקים לבדוק ולהתאים כמעט כל אלמנט באסטרטגיית השיווק הדיגיטלי. תוכל לנצל זאת לטובתך ע”י הטמעת כלי לפיצול בדיקות וכך לשחק עם כל מיני גרסאות של כותרות, תמונות וקריאות לפעולות בכדי לראות אילו מתפקדים הכי טוב.

3. התמקד בסושיאל

פלטפורמות המדיה החברתית הפופולריות ביותר בקרב משווקים בשנת 2016 הן פייסבוק, לינקדאין וטוויטר. הם משקיעים זמן וכסף רב ברשתות אלו בשל יכולתן להגיע לקהלים ממוקדים. עליך להשתמש בפרופילים שלך ברשתות החברתיות הללו ואחרות בכדי לקדם את החשיפה ללקוחותיך וכדי להפיץ באפקטיביות תוכן שיהדהד בשוק היעד של כל פלטפורמה חברתית.

4. למד איך להציג תוכן רלוונטי

זה הופך ברור יותר ויותר שהגולשים פחות מעוניינים בתוכן מקודם ונמשכים יותר לתוכן איכותי של מובילי דעה. במילים אחרות, כדאי לנסות להפחית את את החומרים שנדחפים לגולשים בכוח ולהשקיע בלפתח עצמך כמקור אמין לתוכן משמעותי. הדרך הטובה ביותר לבצע זאת היא ע”י למידה כיצד לאצור תוכן רלוונטי ממרחבי הרשת ולספק לעוקבים שלך מידע שהם רוצים וצריכים.

5. שימוש מרובה לטובת ערך מקסימאלי

אלא אם יש באמתחתך צוות מאסיבי של יוצרי תוכן, קשה לייצר טונות של חומר על בסיס יומי. על מנת למקסם את הערך של התוכן אותו אתה מפרסם, מצא דרכים להשתמש בו כמה פעמים. לדוגמא באפשרותך להוציא נקודות מפתח ממאמר מסוים ולצייץ אותם בטוויטר במהלך השבוע. או שאתה יכול להשתמש למשל בפוסט ארוך שפרסמת בבלוג כנקודת פתיחה לסדרה שלמה של בלוגים. לא משנה מה אתה בוחר לעשות, מציאת דרכים לשימוש מרובה בחומרים תאפשר לך להרחיב את חיי התוכן שלך.

6. נסה סגמנטציה

ב- 2016 בולט במיוחד הנושא של פילוח השוק לסגמנטים קטנים. כאשר האינטרנט הופך להיות יותר ויותר רווי במידע, הדרך היחידה לחברות ומותגים קטנים להיות בולטים בקהל הינה לטרגט קהילה נישתית או סגמנט עם התמחות מאוד ספציפית או מיוחדת בתוך השוק הרחב. ניתן להצליח בזה ע”י שילוב מילות מפתח עם זנב ארוך (Long Tail Keywords), התחברות עם בלוגים מהתעשייה, והתמקדות במדיה החברתית כדי להתחבר לקהל היעד.

ההתמקדות השיווקית שלך צריכה להיות בהפקה והפצה של תוכן איכותי. מכל מקום, ככל שהשבועות והחודשים עוברים, יהיה חשוב להכיר בתזוזות המתרחשות ולהתאים את המאמצים בהתאם. המצב הנוכחי של שיווק תוכן אף פעם לא נשאר יציב לאורך זמן ועליך להיות מוכן להתפתח איתו יחד. השתמש בששת הטיפים הללו ופנה אלינו על מנת למקסם את פירות מאמציך.