כחלק מהעבודה השוטפת של Connvisor Digital, אנו מלווים ומייעצים שיווקית לאירגונים, חברות וסטארטאפים בשלבים שונים של עשייה. לאחרונה, יצא לנו ללוות סטארט-טפ חדשני ומעניין בשם MyState בתהליך השיווק הראשוני שלו, עוד משלב ההקמה ואנו שמחים וגאים לספר על ההצלחה, הוויראליות והתהליך שעברנו ביחד איתו, ויש גם טיפים שווים!

ויראליות – MyState Case Study

את הסטארטאפ MyState אשר הקים את אפליקציית MyState ליווה צוות מומחי השיווק של Connvisor Digital עוד משלבי הקמת התשתית השיווקית. השילוב של העובדים בחברת MyState ביחד עם מינון נכון של פעולות שיווקיות מתוכננות ומותאמות אישית ללקוח- גילה חברה שהצליחה להפעיל את הקסם המיוחד והמיוחל שנקרא “וויראליות”.

כולנו חולמים למצוא את האי האבוד של הויראליות, שבו המוצר שלנו כבר עוזב אותנו ורץ לבד מלקוח ללקוח וכל מה שנשאר לנו לעשות זה רק לחייך ולאסוף את הרווחים. במאמר זה נדבר על כך שאמנם ויראליות היא קונספט מאוד קסום, אך יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי לחולל את הקסם הזה- או לפחות להגדיל את הסיכויים שיקרה.

חברת MyState פיתחה אפליקציה שאומרת לך שאיש הקשר שלך בשיחה, עוד לפני שאתה מחייג. ננתח את העבודה שהם עשו ונשתמש בה בכדי להבין מה גרם להם לקבל עשרות אלפי הורדות ובאז משמעותי ברשתות החברתיות, בתקופה כל כך קצרה.

המסרים הבאים הם טיפים המגיעים מפי מייסדי MyState וממנהלי השיווק של חברת קונבייזור- נצלו אותם!

MyState

1. להפוך את המוצר לסיפור

רוב האנשים לא מחפשים את הצד הטכני של מה שאתם עושים, על אף חשיבותו. בכדי לתפוס את תשומת הלב וההתלהבות של הקהל ובמיוחד כדי שהם יספרו על המוצר לחברים שלהם כשהם יושבים איתם לארוחת צהריים- צריך לארגן את מה שהמוצר עושה ולבנות אותו בתור סיפור.

במקרה של MYSTATE הסיפור היה: “הסוף לשיחה הממתינה”. הפועלה של לקחת סצינה או בעיה מתוך החיים- ההתקשרות המתישה למישהו שתפוס והצליל המייגע של השיחה הממתינה והכריזו שהם באו לשים להם סוף. במציאת ה”פתרון” לבעיה, יצרו בחברת MyState  עניין בקרב הגולשים, התעיינות בסיפור והובילו אותם לפעולה, להורדת האפליקציה.

2. להגיד להם מה לעשות

אנחנו, כבני אדם, רגילים להקשיב להוראות ולבצע את מה שאומרים לנו ולכן אולי לא תופתעו לשמוע כמה חשוב להגיד לאנשים: שתפו! הורידו עכשיו! הקליקו כאן! שילחו לחבר!

בכל מקום ש-MyState  פרסמו (ואפילו בתוך האפליקציה) דאגנו לתת לאנשים כפתורי הנעה מיידית לפעולה, להוביל אותם לעשייה ולנצל את המומנטום בכדי להפוך את המוצר לוויראלי.

3. לפזר כפתורי הזמנה

כולם מחפשים את הרגע המיוחד הזה, שניה חולפת שבה משתמש מגיע לשיא ההנאה מהאפליקציה – ומחליט לשתף חברים בחוויה הזו. אבל מה קורה אם באותה שניה אין לו כפתור הזמנה זמין מול העיניים? מומלץ לשים מספר מקומות באפליקציה שמובילים להזמנה, כך שתתפוס את המשתמש המרוצה שלך ברגע הנכון.

4. יחס אישי

גם אם זה דרש מהיזמים של MyState לענות על תגובות של משתמשים ב-3 לפנות בוקר, הם עשו את זה במסירות ועל הצד הטוב ביותר. תלונות, בקשות, הערות וסתם פרגונים נשפכו לדף הפייסבוק שלהם, מייסדי החברה ועובדיה ישבו והתייחסו לכל אחד ואחד ובכך יצרו קשר אישי עם המשתמשים ויצרו אצלם תודעה ש”זו לא סתם אפליקציה” אלא יש פה אנשים מעניינים, עם סיפור מעניין, ששווה לספר עליו לחברים. יצירת ה”קשר” האנושי הזה חשובה מאוד ויכולה להעניק למשתמשים חוויה חיובית במיוחד.

5. הכרות מעמיקה עם המוצר

יזמי MyState יצאו לרחוב, כדי לפגוש אנשים ולהציג בפניהם את האפליקציה. כשהם סיפרו את הסיפור שלהם, הם בחנו את תגובות האנשים. איזה חלק באפליקציה גרם לעיניים שלהם לנצנץ בהתלהבות? איזו תכונה של האפליקציה גרמה לאנשים לפהק או להתבלבל?

חמושים במסקנות, היזמים בודדו את הרכיבים המרגשים ביותר וקידמו אותם באפליקציה, כך שהם העצימו את הסיפור שעניין את המשתמשים. החיבור “לעם” ולקהל המשתמשים עזר לייצר אפליקציה נוחה, נגישה ומותאמת לצרכים של המשתמשים.

Rosh-Hashana

לסיכום, ויראליות היא אמנם דבר שקשה לתכנן, אך לחלוטין אפשר להעלות את הסיכויים שהיא תתרחש ולהכין לכבודה את השטח בעזרת הטיפים שהבאנו.

בעזרת השילוב של עבודה נכונה ומרובה, שירותיות, אנושיות ומוטיבציה גבוהה, אולי גם המוצר שלכם יהיה נושא השיחה החם בבתי-הקפה בישראל.