סביר להניח שאתם משתמשים בגוגל פעמים רבות ביום, בערך כמו כל אדם בעולם. אך הסתברות גבוהה, אלא אם אתם גיקים של טכנולוג שאתם כנראה משתמשים בגוגל בדרך המסורתית. אם השימוש הנוכחי שלכם הוא הקלדת מספר מילים ושינוי השאילתא עד שאתם מוצאים את מה שאתם מחפשים, במאמר זה תגלו שישנה דרך טובה יותר, ואפילו לא קשה ללמוד אותה.

טיפים לחיפוש בגוגל שיהפכו אתכם למקצוענים בתחום

הטיפים המתקדמים שלהלן נסמכים על חוויות של מומחים ועל דברים שהם מצאו כשימושיים. אם תלמדו להשתמש בטיפים הללו, תוכלו להגיע לרמה הגבוהה ביותר של חיפוש מידע בגוגל.

** תיאורי הטיפים מובאים בתמציתיות, שכן סביר להניח שכאשר תקראו כל טיפ, אתם תבדקו אותו בעצמכם בחיפוש פיזי בגוגל, ותלמדו בעצמכם את איכות כל טיפ לגופו.

ונעבור לטיפים השימושיים לחיפוש מתקדם במנוע החיפוש של גוגל:

טיפ 1- חיפוש תוצאות מאתר אינטרנט ספציפי

לעיתים קרובות תרצו לחפש תוכן מאתר מסוים שמתאים לביטוי שאתם מחפשים. גם אם באותו אתר אין שורת חיפוש, תוכלו להשתמש בגוגל כדי לחפש את הביטוי הרלוונטי באתר.

נניח שקראתם את המאמר הזה ובעוד זמן מה הצטרכם לעשות חיפוש מסוים, אך לא זכרתם את איך. תוכלו לחפש את המאמר באתר – לנווט באצמעות תפריטים מדף הבית לבלוג ומשם למאמר – לרוב זה יספיק.

לפעמים הדף המסוים שאתם צריכים ממוקם עמוק בתוך קטגוריות האתר, כמו מאמר בלוג שהתפרסם לפני זמן רב או תוכן מאתר חדשות גדול, בו מתפרסמות עשרות ידיעות חדשות ביום.

על מנת לקבל תוצאות חיפוש רק מהאתר הספציפי, תשלבו בשאילתת החיפוש את שם האתר – connvisor.com ואת הביטוי הרצוי – טיפים לחיפוש בגוגל.

חיפוש תוצאות בגוגל מתוך אתר

כך תקלידו בשורת החיפוש של גוגל:

טיפים לחיפוש בגוגל site:connvisor.com

טיפ 2- רישום מספר טלפון

נאמר ואתם מקבלים לנייד שיחה ממספר לא מזוהה. כל מה שיש לכם הוא מספר הטלפון של המתקשר. אין צורך בהתקנת אפליקציות כאלו ואחרות. תוכלו למצוא את המספר באמצעות מגדיר החיפוש –phonebook.

דוגמא לחיפוש כזה בגוגל:

 phonebook:056-666-5555

טיפ 3- מחשבון

בפעם הבאה שתרצו לבצע חישוב מתמטי זריז, אין צורך להעלות את המחשבון של המחשב או הטלפון הנייד, פשוט הקלידו את הנוסחא בגוגל וקבלו פתרון מהיר.

  • כפל תסמנו באמצעות הסימן (*)
  • חיבור באמצעות הסימן (+)
  • חיסור באמצעות הסימן (-)
  • וחילוק באמצעות הסימן (:)

כך יראה חישוב של 125 * 13 ישר בשורת החיפוש

מחשבון בשורת החיפוש של גוגל

טיפ 4 – ביטוי מפורש

נאמר ואתם מחפשים תוכן אודות שיווק דיגיטלי. במקום רק להקליד שיווק דיגיטלי בשדה החיפוש של גוגל, תוכלו לחפש את הביטוי הזה מפורשות. בכדי לעשות זאת, סגרו את הביטוי במרכאות.
דוגמא לחיפוש כזה בגוגל: “מחפשים תוכן אודות שיווק דיגיטלי”

חיפוש-בגוגל-של-ביטוי-מסוים

טיפ 5- מילים דומות ונרדפות

במידה אתם רוצים לכלול מילה בחיפוש שלכם, אך גם מעוניינים לכלול תוצאות המכילות מילים דומות ונרדפות. בכדי לבצע זאת, השתמשו בסימן (~) לפני המילה.

דוגמא לחיפוש כזה בגוגל: “שיווק דיגיטלי” ~מקצועי.

  • עדכון – במהלך 2015 גוגל הפסיקו לתמוך במגדיר חיפוש למילים נרדפות, מכיוון שאלגוריתם החיפוש המעודכן מחזיר תוצאות דומות ומילים נרדפות.

טיפ 6- הגדרות של מילים

אם אתם מעוניינים למצוא במהרה את ההגדרה של מילה או של ביטוי, פשוט השתמשו בפקודת ה- define. התוצאות שיתקבלו יעברו סינון ויכילו הגדרות של הביטוי המחופש. כלי חיפוש זה מתאים לשאילתות מורכבות, כמו חיפושים אחרי רכיבים טכנולוגיים או מידע רפואי.

define:javascript

טיפ 7- אי הכללה של מילים

נאמר ואתם מעוניינים לבצע חיפוש של תוכן אודות נושא מסויים ולהוציא מהחיפוש מילים מסויימות. לדוגמא, אתם רוצים לחפש מידע על שיווק דיגיטלי, אך רוצים להסיר מתוצאות החיפוש את התוצאות המכילות את הביטוי קורס. כדי לבצע זאת, הוסיפו את הסימן מינוס (-) לפני המילה אותה אתם רוצים להסיר.
דוגמא: חיפוש בגוגל של הביטוי שיווק דיגיטלי, מחזיר תוצאות רבות של קורסים ולימודים. תוצאות שלישית וחמישית בחיפוש כזה, מתקבלות מאתרי מכללות.

נשתמש במגדיר החיפוש (-) ונקבל דף תוצאות שמתאים במדויק לשאילתה:

שיווק דיגיטלי -קורס

טיפ 8- סוגי מסמך ספציפיים

אם אתם מעוניינים לחפש תוצאות מסוג ספציפי, תוכלו להשתמש בהגדרה “filetype:”.

לדוגמא אולי תרצו למצוא רק פרזנטציות של PowerPoint הקשורות לשיווק דיגיטלי, תחפשו את הסיומת ppt.

  • למסמכי Word יש לחפש Doc
  • לקבצי אקסל יש לחפש exls. או xls.

לחיפוש בגוגל של מצגת פאוור פוינט בנושא שיווק דיגיטלי:

 "שיווק דיגיטלי" filetype:ppt

שימו לב לשימוש במרכאות – כך נמצא בגוגל קבצי מצגות שמכילות בהגדרה שלהן את הביטוי שיווק דיגיטלי.

טיפ 9- טווחים נומריים

זהו טיפ שהשימוש בו נדיר אך הוא שימושי ביותר. נניח ואתם רוצים למצוא תוצאות המכילות טווח מסוים של מספרים. תוכלו לבצע זאת ע”י השימוש בהגדרה X.. Y . סוג חיפוש כזה הוא שימושי בחיפוש שנים, מחירים, ולמעשה בכל מקום בו אתם צריכים סדרה של מספרים.
דוגמא לחיפוש כזה בגוגל:

9.90.. 15.99

טיפ 10- זה או זה:

ברירת המחדל של גוגל כאשר אתם מבצעים חיפוש, היא למצוא את כל הביטויים שהוגדרו בחיפוש. אם אתם מעוניינים באיתור של אחד או יותר מהביטויים בחיפוש, השתמשו בהגדרה של OR, כאשר חשוב שהמילה OR תהיה באותיות גדולות.
דוגמא לחיפוש כזה בגוגל:

שיווק דיגיטלי OR פרסום

אנחנו מקווים שרשימה מתקדמת זו של טיפים לחיפוש בגוגל תהיה שימושית עבורכם לחיפושים העתידיים בגוגל. אם יש לכם טיפים נוספים שפספסנו, הערות והארות, נשמח שתצרו עימנו קשר.