העולם שלנו משתנה בקצב מהיר – טכנולוגיות חדשות צצות ודוחקות את רגלי הישנות, ערוצי שיווק חדשים מפציעים, גישות חדשות מתבססות ותופסות את מקומן של הגישות הקלאסיות והארכאיות, אפילו אנחנו, בני האנוש, משתנים. הצרכים שלנו שונים מאלה שהיו לנו לפני עשור (לא כל שכן מאלה של הורינו), הציפיות שלנו (מעצמנו, מהסביבה ומהחיים באופן כללי) הן אחרות, וכך, גם ההיצע העומד לרשותנו והתפישות שלנו. אבל, בתוך כל הכאוס החדשני והמודרני הזה, לפחות דבר אחד לא השתנה – הצורך בשיווק (או, בלשון פשוטה – בית עסק שאיננו מרוויח, חוסר זכות הקיום שלו יקבל עד מהרה חיזוק בדמותה של פשיטת רגל).

חברות פרסום – התפקיד מחייב עדכניות

אם כן, כיום, כמו בעבר, בתי עסק וארגונים זקוקים לחשיפה ללקוחות חדשים ושימור/חיזוק הלקוחות הוותיקים, על מנת להצדיק את קיומם. אם, בעבר חברות פרסום התמקדו באפיקים מסוימים והתנהלו על פי עקרונות ספציפיים, כיום, הדיגיטל, ערוצי הפרסום, הרשתות החברתיות והחידושים הטכנולוגיים יוצרים אווירה של חדשנות והתפתחות מתמדת,המחייבת חברות פרסום דיגיטל לחשב מסלול מחדש באופן קבוע ושוטף.

בגלל קצב ההתפתחויות המואץ, חברת פרסום שאיננה מסתגלת (ומהר) לשינויים המתרחשים, הופכת ל”ללא רלוונטית”, שזהו בערך הדבר הגרוע ביותר שעלול לקרות לחברה שאמורה לזהות מגמות ולפעול על פיהן.

חברות פרסום כסיסמוגרף תרבותי

כיום, לקוחות/צרכנים/גולשים צורכים את רוב התכנים שלהם באינטרנט, באתרים, באתרי החדשות וברשתות החברתיות. ברור לגמרי, כי אותם תכנים אמורים להיות מותאמים לא רק לקהל היעד הספציפי של הפרסום, אלא גם לערוץ הנפוץ בשימוש על ידו ולמכשיר דרכו התכנים או הפרסום מגיעים אל הצרכן. אם בעבר, הערוצים הנפוצים בשימוש היו עיתונים, קדימונים בבתי קולנוע, שלטי חוצות ומדיות דומות, כעת, הפורמטים והערוצים שונים לגמרי, וגם הצרכנים עצמם שונים מבעבר – הרגלי צריכת התוכן שלהם השתנו, ההעדפות הן אחרות, הזמן העומד לרשותם שונה וכד’. מי דמיין כי נוכל לצפות בסרטים ובפרסומות, לצלם, לרכוש מוצרים בקנייה מקוונת (ועוד אופציות רבות) במכשיר אחד שגודלו קטן מגודלו של פוקט בוק? מי חלם לפני ארבעה עשורים על טלפון נייד, שלא לדבר על פרסום מותאם-פורמט המעוצב במיוחד עבורו?

חוק הג’ונגל – רק המתאימים שורדים!

בעת “פרוץ” הטכנולוגיה לחיינו בסערה, חברות פרסום רבות נשארו מאחור, ובתהליך מואץ נמחקו מהנוף של מפת הפרסום הישראלי והעולמי. חברות הפרסום של ימינו הן זריזות וגמישות הרבה יותרמחברות הפרסום הישנות, בעיקר בשל הצורך לעמוד בראש חנית הפרסום ולהשיג ללקוחותיהן את היתרון שהם זקוקים לו על פני מתחריהם. חברת פרסום שיודעת לדייק את הצרכים המיוחדים הספציפיים של לקוחותיה ולפנות לפלח השוק המתאים ב”שפה” שהוא דובר, באמצעים המקובלים עליו (ויזואליה, מלל, מולטימדיה וכן הלאה), בערוצים בהם הוא נמצא ובמכשירים דרכם הוא צורך את התכנים שלו, הינה חברת פרסום מותאמת למציאות העכשווית.