כל בעל עסק יודע- על מנת לשווק את העסק בצורה אפקטיבית, להגיע ללקוחות ולבנות קהל נאמן, למ מוצרים ושירותים, ולעמוד ביעדים, יש צורך עיקרי וראשי להשתמש ברשת האינטרנט. האפשרויות כמובן רבות ומגוונות, כמעט בלתי נגמרות. הרשתות החברתיות, למשל, הן דרך מדהימה ואפקטיבית ביותר להשגת המטרות העסקיות, כאשר הרשת החברתית פייסבוק ידועה כבר לכולם….

10 טיפים לשיווק נכון בטוויטר

אך יש עוד כמה רשתות חברתיות פופולאריות מאוד אשר צוברות תאוצה בקצב מהיר ביותר. אחת מהן היא כמובן טוויטר, הרשת למסרים קצרים וענייניים (למעשה מוגבלת ל- 140 תווים בלבד לכל ציוץ, כולל רווחים).אז איך משווקים בצורה נכונה ברשת הטוויטר? איגדנו עבורך מספר טיפים איכותיים להצלחה בשיווק בטוויטר:

1. באיזה תדירות לפרסם בטוויטר?

בראש ובראשונה, עליך לדעת את ההבדל בין פרסום בתדירות גבוהה לבין ספאם. אתה לא מעוניין להיות ספאמר בטוויטר.

במקום זאת, אתה הולך לפרסם תוכן קריא, רלוונטי ובעל ערך שהעוקבים שלך יצפו לקרוא אותו. ספאמינג היא הטעות האולטימטיבית שמשווקים רבים בטוויטר מבצעים בשלב מוקדם של מאמצי השיווק שלהם.

2. מה המטרות והיעדים העסקיים של הפעילות בטוויטר?

דע בדיוק מה אתה מעוניין לקדם כאשר אתה מתחיל לפרסם בטוויטר.

זה חשוב בצורה בלתי רגילה כשהדבר נוגע להבנה של איך להשיג את המיטב משיווק בטוויטר. איך לגרום לפעילות להניע תהליכים שיובילו להגעה ליעדים העסקיים.

אם אתה מכיר את המוצר שלך היטב, ואתה מבין במה כרוך השיווק שלו, אז אתה כבר צעד אחד לפני כולם. זוהי התחלה טובה מאוד עבורך – נותר רק למצוא את דרך הטובה ביותר לחבר את המסר השיווקי שלך לפלטפורמה של טוויטר ולמצוא את הפורמט שעובד בצורה מיטבית עם קהלי היעד.

3. כדאי לתעד, לתכנן ולנהל את הפעילות השיווקית ברשת טוויטר

חיוני מאוד שתדע באיזה סוג של מידע עליך להשתמש, הן כאשר אתה יוצר את הציוצים שלך והן כאשר אתה מגיב לציוצים של אחרים. כאשר יש לך רוטינה מתוכננת היטב של ההתקשרות שלך עם עסקים ולקוחות אונליין, תהיה לך הצלחה גדולה יותר בטוויטר ועם אלו שאתה מתקשר איתם.

4. טוויטר כאמצעי שיחה ולא כפלפורמה להפצת מסרים

אחת מזריקות המרץ הטובות ביותר למאמצי השיווק בטוויטר שלך הינה ללמוד כיצד לתקשר בצורה אפקטיבית בטוויטר. אתה יכול להשתמש בטוויטר כאמצעי שיחה, אך רק אם אתה יודע כיצד לתקשר באפקטיביות עם אותם משתמשים אשר קוראים את התכנים שלך.

5. לא רק ציוצים – החשיבות של אופטמיזציה של חשבון הטוויטר:

הפק את המיטב מהחשבון שלך. צור דף פרופיל עם תמונה ואינפורמציה על החברה שלך. זה יאפשר לאנשים אשר קוראים את התכנים שלך להכיר אותך טוב יותר, שזו בעצם המשמעות האמיתית של רשתות חברתיות כמו טוויטר.

ככל שהקוראים שלך יהיו מסוגלים להכיר אותך טוב יותר, כך הם יחזרו יותר פעמים כדי לקרוא את מה שאתה רושם.

6. שיווק מוצלח בטוויטר כרוך במחקר מעמיק ותכנון ארוך טווח

דאג שתהיה לך תוכנית, אם אתה מתכנן להפיק את המיטב משיווק בטוויטר. בצע מחקר ונסה להבין את המשמעות לקיומה של רשת הטוויטר בטרם אתה פוצח במלאכת הפרסום. תכנן את המאפיינים הכלליים של הפרסומים שלך, וברגע שיש לך תוכנית אחת טובה ומגובשת, אתה יכול להתחיל.

ככל שמאמצי השיווק שלך יהיו מתוכננים בצורה טובה יותר, כך תוכל יותר להרוויח משיווק העסק שלך, המוצר או השירות, דרך טוויטר.

7. אילו סודי תוכן לצייץ ואילו פחות?

הימנע מקידום מוצרייך. בעוד שאתה יכול ואפילו אמור לדבר על המוצר או השירות שלך בפוסטים בטוויטר, אל תהפוך זאת לפוקוס העיקרי של חשבון הטוויטר שלך. פרסם אינפורמציה רלוונטית אודות החברה שלך, המוצרים שאתה מוכר, התעשיה בה אתה פועל וכל דבר אחר שקשור לתחום, וזאת בניגוד להצפת הקוראים שלך בפוסטים על נושא אחד.

אם אתה מוכר מוצר ומשתמש בטוויטר בכדי לקדם את מכירתו, הקוראים שלך יצפו לקידום המוצר ולשיווק, אך עליך לשים לב טוב מאוד שאתה לא מציף אותם בזה אם ברצונך שקוראייך ימשיכו לעקוב אחרי מה שאתה מפרסם בטוויטר.

8. טוויור רשת מעולה לביסוס שיחה עם קהלים רלוונטיים ולקוחות פוטנציאליים יחידים

בסס שיחה! אף אחד לא אמר שטוויטר הוא כל כולו שיתוף מידע. אתה יכול גם ליצור שיחה ע”י שאילת שאלות. ערוך סקרים, שאל שאלות עם מחשבה, וחשוב על דרכים יצירתיות לגרום לקוראים שלך להגיב לך במטרה לשווק את עצמך טוב יותר בטוויטר.

שיחה היא חלק חשוב במאמצי השיווק שלך בטוויטר, אז גרום לקוראים שלך לדבר ע”י העלאת שאלות חשובות וחיפוש תשובות חכמות.

9. מעקב אחרי חשבונות אסטרטגיים

עקוב אחר חשבונות טוייטר רלוונטיים. כאשר אתה עוקב אחרי חשבון טוויטר חדש, בעל החשבון יודע על כך. ע”י יידוע בעלי חשבונות טוויטר על כך שאתה עוקב אחריהם, אתה למעשה רומז להם על עצם קיומך, עובדה שעשויה לבנות טראפיק לקמפיינים השיווקיים שלך גם כן.

10. התאמה של התוכן להלך הרוחות בטוויטר תשפר את ביצועי הקמפיין

והטיפ החשוב מכל – היה נחמד. טוויטר היא רשת חברתית נעימה וקלילה, אל תהפוך אותה לכלי לשיווק מאסיבי ואגרסיבי. השתמש בה בעדינות ובהנאה, עקוב אחר הטיפים שקראת כאן, ואתה תבחין בשינוי גדול בתנועה שטוויטר הביאה לעסק שלך.

שיווק בטוויטר הוא לא משימה קשה, אך ישנם כללים בסיסיים שעליך לפעול על פיהם אם ברצונך להצליח במאמץ שיווקי זה. בין אם אתה מוכר מוצר או מציע שירות, או אפילו סך הכל מנסה למשוך תשומת לב לנוכחותך ברשת, טוויטר הוא כלי מצוין למשיכת עניין בך ובעסק שלך.