מעל למיליארד אנשים משתמשים בפייסבוק על בסיס יומי. נכון, זה כולל גם אותך. אך האם ידעת שישנם לא מעט אפשרויות סודיות בפייסבוק שכנראה לא הכרת עד היום? עצור לרגע וחשוב באיזו דרך אתה משתמש בפייסבוק. ואיך השתמשת בו אתמול? ולפני חודש?

סודות שיש בפייסבוק וכל משווק פשוט מוכרח להכיר אותם.

(במספר 2 אתה תתאהב)!

סביר להניח שטכניקות הפעולה שלך ברשת החברתית אינן ענפות, וזה הגיוני, שכן על אף העובדה שפייסבוק קיים כבר יותר מעשור, רוב המשווקים עדיין משתמשים רק במאפיינים הבסיסיים שיש לפייסבוק להציע. זה חייב להיפסק היום! בזכות המאמר הזה.

פייסבוק הוא מכרה זהב של פונקציונאליות, ובמאמר זה ננסה להכיר לך כמה תכונות של פייסבוק שסביר להניח שמעולם לא שמעת עליהן – ואתה הולך להתאהב בהן!

1. עקוב אחר הפוסטים המובילים של המתחרים שלך

האם ידעת כי באפשרותך לראות את הפוסטים המובילים מעמודים של מתחרים שלך, בתוך התובנות של פייסבוק (אזור ה- insights)? זה הופך את תהליך המעקב אחר התוכן של מתחריך הגדולים ביותר לנוח בצורה בלתי רגילה.

בכדי לצפות בפוסטים הללו, לך ל- facebook insights בדף שלך ובצע את השלבים הבאים:

  1. לחץ על לשונית הפוסטים.
  2. לחץ על top posts from pages you watch
  3. הוסף עמודים לצפייה.

2. תיוג פרופילים אישיים בפוסט המתפרסם בדף עסקי – לקבלת יותר אינטראקציות עם הפוסט

האם אי פעם רצית לתייג פרופיל אישי בפוסט שיצרת בדף עסקי, ולא הצלחת לעשות זאת? הרצון לתייג פרופיל אישי נובעת מסיבות רבות ומגוונות, אך פייסבוק איפשרה לך בפוסט של דף לתייג רק דפים אחרים, מקומות וכדומה, לא פרופילים אישיים. בעזרת הטריק המגניב הזה תוכל גם תוכל, וזה הרבה יותר פשוט ממה שחשבת עד היום!

דבר ראשון, כנס לדף שלך וכתוב את הפוסט כרגיל, ללא התיוג של הפרופיל האישי אותו אתה מעוניין לתייג, ופרסם את הפוסט.

Capture123

כעת, לחץ על חץ האפשרויות הקטן בפינה העליונה של הפוסט, ולחץ על האפשרות של עריכת הפוסט.

Capture234

בחלונית העריכה של הפוסט הקש @ ואת הפרופיל האישי שאתה רוצה לתייג, ממש כמו שהיית עושה בתיוג פרופיל בתוך פוסט מהפרופיל שלך.

וראה זה פלא – פייסבוק מאפשרת לך לתייג פרופיל אישי!

3. סנן את הפוסטים של הדף שלך על פי הסוג שלהם בכדי לחסוך לך זמן רב

פעמים לא מעטות אנחנו רוצים לחפש אחורה את התמונה שפרסמנו פעם, בשל כל מיני סיבות, למשל:

  • לדעת מתי הייתה הפעם האחרונה בה פרסמנו תמונה
  • איזו תמונה זו הייתה
  • באיזה טקסט השתמשנו
  • מתי פרסמנו את התמונה

או שלמשל אנחנו זוכרים במעורפל כי פרסמנו בעבר תמונה ואנחנו רוצים למצוא אותה. היכולת לסנן את הפוסטים של הדף שלנו ע”פ סוג הפוסט תחסוך לנו זמן רב.

כך תעשה זאת: לחץ על ההגדרות בדף שלך (settings), ואז על activity log.

כאן תוכל למצוא את כל הפוסטים, התגובות, האירועים ועוד פעולות רבות שביצעת בתור הדף שלך. הסינונים מחולקים לקטגוריות רבות לנוחיותך: תמונות, סרטונים, הפוסטים שלך, תגובות שהגבת, פוסטים של אחרים שבהם הדף שלך הוזכר, ועוד!

4. פרסום פוסט וטירגוט שלו רק לסוג הקהל הרצוי לך

בטח יצא לך לפרסם פוסט בדף שלך ולהרהר עם עצמך, אני לא מעוניין שכל הקהל שלי יראה את הפוסט הזה, רק האנשים הרלוונטיים ביותר.

אז זה אפשרי וזה פשוט מאוד!

פייסבוק מאפשרת לך לצמצם את הקהל שיראה את הפוסט שלך, ע”י טירגוט חיובי (מי אתה רוצה שיראה את הפוסט) של תחומי עניין, גיל, מגדר, מיקום, שפה ועוד דמוגרפיות שונות, או ע”י טירגוט שלילי (מי אתה לא רוצה שיראה את הפוסט) של גיל, מגדר, מיקום ושפה.

לך אל אזור ה- Settings בדף שלך. לחץ על General. כעת באזור הנקרא “News Feed Audience and Visibility for Posts” סמן את התיבה.

כעת מעתה והלאה בכל הפוסטים שלך יופיע סימן המטרה בוא תוכל לבצע את הטירגוט הרלוונטי לכל פוסט בדיוק לקהל המטרה הייעודי לפוסט.

5. למה אני רואה את המודעה הזו?

ודאי נתקלת פעמים רבות במודעות פרסומיות בניוז פיד שלך או בצד ימין של המסך בפייסבוק. השאלה היא למה אתה רואה דווקא את המודעה הזו ולא אחרות, הרי יש עשרות אלפי מודעות פרסומיות בפייסבוק שנוצרות ע”י אלפי חברות שונות. אז בפעם הבאה שתראה מודעה ממומנת אצלך בפייסבוק, לחץ על המשולש הקטן בפינה העליונה, ועל הכפתור “why am I seeing this?”. פייסבוק יספקו לך הסבר כללי וגם ישאלו אותך אם ההסבר הזה היה מועיל עבורך.

תוכל גם באותה נשימה להסתיר את כל המודעות מאותו מפרסם, לנהל את העדפות המודעות שלך כדי לראות יותר מודעות רלוונטיות עבורך, וגם לראות מידע על המפרסם הספציפי של אותה מודעה.

6. תזמון של פוסטים בניהול עמודים

יום ראשון, יש לך כמה רעיונות לפוסטים בעמוד שלך. אתה רוצה לפרסם אחד עכשיו, אבל מה עם כל השאר? מתאים לך לפרוס אותם על פני כל השבוע. מה עושים? מתזמנים! כן כן, פייסבוק מאפשרת לך לתזמן פוסטים מכל הסוגים, לאיזה זמן שאתה רוצה, תאריך ושעה.

זה פשוט וקל. צור את הפוסט שלך, בין אם טקסט, תמונה, וידאו, לינק וכיוצא בזה, אך במקום ללחוץ על כפתור ה- publish, לחץ על המשולש הצמוד לו, ועל תזמון (schedule). כאן תוכל לבחור את התאריך והשעה המדויקים לפרסום הפוסט, שיתפרסם אוטומטית במועד שתקבע.

עוד פונקציה מעניינת באותו אזור היא האפשרות לפרסום אחורה (backdate). פרסום אחורה יפרסם את הפוסט שלך בזמן עבר שתבחר בטיימליין של העמוד, והוא יפורסם מיד לכשתלחץ על כפתור ה- backdate.

7. כתיבת מאמר בצורה יפה, קלה ונוחה ופרסומה לכל העוקבים

כבר מזמן ידוע שפוסט ארוך ומייגע לרוב לא עושה את העבודה. בדיוק בשביל זה פייסבוק מכיל את האפשרות לכתיבת Note המאפשר לכתוב מאמר יפה ומושקע עם הוספת אלמנטים כמו תמונות, לינקים ועיצובים. בשביל זה יש להתקין את אפליקציית ה- Notes בדף הפייסבוק, אשר תופיע כאחד הטאבים של העמוד, ופשוט להיכנס וליצור את ה- Note אותו כמובן ניתן לפרסם כפוסט יפה שכל אחד יכול לקרוא.

למד להשתמש באפשרויות הייחודיות הללו שפייסבוק מציע לך, ותוכל לחסוך זמן, לקבל יותר לייקים ולשפר את ה- ROI שלך.